top of page

Lokalizacja

Nowa inwestycja „Osiedle Kołobrzeskie” zlokalizowana jest w miejscowości Dygowo przy ul. Kołobrzeskiej, w cichej i spokojnej okolicy, zaledwie 10 km od Kołobrzegu. Najbliższe sąsiedztwo przedsięwzięcia stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, wielorodzinna, handlowa oraz ogródki działkowe.

Osiedle Kołobrzeskie jest idealnym miejscem dla osób ceniących ciszę i spokój z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie jest doskonale skomunikowane z Kołobrzegiem. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy oraz dworzec kolejowy, dzięki którym już w zaledwie 10 minut możemy dotrzeć do centrum miasta, natomiast podróż samochodem zajmie nam około 7 minut.

W bliskiej okolicy znajdują się także sklepy spożywcze, szkoła i przedszkole, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz punkt apteczny.

Aktywny wypoczynek

Pobliskie tereny rekreacyjne oraz liczne ścieżki rowerowe sprzyjają aktywnemu trybowi życia. Region zachodniopomorski jest doskonałym miejscem do wycieczek rowerowych, a okoliczne ścieżki i trasy rowerowe umożliwiają poznanie okolicy na dwóch kółkach. W 2023 zakończy się budowa drogi rowerowej z Ustronia Morskiego do Dygowa, która połączy Dygowo z siecią dróg rowerowych Kołobrzegu i okolic oraz liczącą 8539 km trasą R10 - Velo Baltica, wokół całego basenu Morza Bałtyckiego. Na 2024 r. planowana jest budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163 na odcinku Kołobrzeg – Dygowo oraz budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163 na odcinku Dygowo – Pyszka.

W odległości 1 km zlokalizowane są Stadion Gminny oraz kompleks sportowy Orlik 2012, na terenie którego znajdują się boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i tenisa, siłownia na świeżym powietrzu oraz dwa place zabaw.

Zaledwie 2 km od inwestycji zlokalizowany jest Pomerania Fun Park, czyli największy całoroczny park rozrywki na Pomorzu Zachodnim.

Atrakcje turystyczne

Pobliski Kołobrzeg jest największym nadmorskim uzdrowiskiem w Polsce, posiadającym najczystsze kąpieliska i jedną z największych plaż nad polskim morzem. Na uwagę zasługuje Port morski Kołobrzeg, zlokalizowany u ujścia rzeki Parsęty, Promenada Wydmowa prowadząca do uzdrowiskowej części miasta, Latarnia Morska i molo o długości 220 m. 

Miasto posiada bogatą historię, liczne zabytki i ciekawą architekturę. Starówka z XIII wieku, Baszta Prochowa czy neogotycki ratusz to miejsca godne zobaczenia. Oprócz wypoczynku na plaży i licznych spacerów można skorzystać także z możliwości zwiedzania statków wojskowych czy odbycia rejsu na Bornholm.

Miłośnicy żeglarstwa mają do dyspozycji jachty i żaglówki oraz port jachtowy.

Stwórz z nami mieszkanie marzeń.

bottom of page